Математичний КВК у початковій школі


Математичний КВК
Мета: Формування в учнів інтересу до математики за допомогою ігрового і цікавого матеріалу.
Завдання:
1. Доставити дітям радість і задоволення від ігор розвивальної спрямованості.
2. Розвивати логічне мислення, уяву, кмітливість, мова.
3. Вдосконалювати вміння складати ціле з частин, обчислювальні навички.
4. Розвивати в учнів комунікативні компетентності (культуру спілкування, уміння працювати в групах)
5. Виховувати дружні взаємини, виручку, бажання допомогти друзям по команді.
Очікувані результати: поліпшення якості знань учнів, розвиток інтересу до математики як навчального предмета.
Обладнання: картки із завданнями для команд, для конкурсу капітанів, ребуси, медалі, грамоти, грамзапис пісень Ст. Шаїнського «Ми починаємо КВН», «Гімн капітанів», повітряні кульки, плакати.
Клас прикрашений: Повітряні кулі (на них написані цифри), плакати на дошці «Математику ще й тому вивчати слід , що вона розум до ладу приводить» (М.В. Ломоносов). Математика дисциплінує розум, привчає до логічного мислення (М.І. Калінін). Математика - це мова, на якому кажучи всі точні науки (Н.И.Лобачевский)
Звучить грамзапис пісні Ст. Шаїнського «Ми починаємо КВН».
Хід заняття
I.                  Вступне слово.
Звучить грамзапис пісні Ст. Шаїнського «Ми починаємо КВН».

В нас сьогодні день незвичний
Веселий він, математичний.
Ігри, конкурси, змагання
На кмітливість та знання.
Жарти, ребуси, лічилки
Це все разом – КВК.
Учитель.
Посміхніться, подумки побажайте один одному миру, добра. Побажайте успіху один одному у проведенні цього заняття.
- Про що ми повинні пам'ятати ? ( ми повинні відкривати для себе щось нове.)
- А щоб помітити щось нове, які вміння ви повинні розвивати в собі? (Уміння уявляти, слухати, спостерігати, розвивати свою мову.)
- Якою ви хочете, щоб вийшла наша гра? (Цікавою, веселою, пізнавальною)
- Це буде залежати від того, як ми будемо допомагати один одному.
- Дорогі діти! Сьогодні ми проводимо КВК з математики. Хто знає, як розшифрувати КВК?
- Сьогодні КВК не простий, а веселий, цікавий. Вас чекають забавні питання, вірші, загадки, ребуси. Адже це все наша математика - дивовижна, цікава, захоплююча і зовсім не нудно!
- А щоб працювати командою, потрібно знати деякі правила:
Працювати дружно, всі разом;
Вміти вислухати свого товариша;
Не ображати товариша, який зробив помилку;
Не сміятися над командою, яка програє;
Не злитися, якщо ви програєте


І сувора й солов’їна
Математика-країна,
Праця тут іде завзята
Вмій ділити, віднімати,
Множити і додавати,
Вмій кмітливо все збагнути,
Першим в відповіді бути.
Ледарів у нас немає,
Хто руки не піднімає?.
Вирушаємо у путь:
Нас цікаві речі ждуть.
(Представлення команд).

 Вчитель.  Сьогодні в нашому КВК беруть участь три команди.
Команди привітайте будь ласка один - одного.

   Команди по черзі дружно говорять свою назву та девіз.

1команда «Кмітливі»
       Кмітливі труднощі долають,
       Вони завжди перемагають.
       Перемогу ми здобудемо,
       В боротьбі ми перші будемо.
 2 команда «Вінахідливі»
       Винахідливі завжди
       Сухими вийдуть із води.
       Важких завдань для нас немає,
       Сьогодні ми перемагаєм.
 3 команда «Розумники»
     Щоб усе було гаразд –
     Прикладем старання.
     Виконаєм дружно ми
    Ведучих всі бажання.

ПРЕДСТАВЛЕННЯ ЖУРІ

Привітайте будь ласка, шановне журі.

Журі ми всі вітаємо
Справедливості, чесності
Лояльності, кмітливості
І усмішки вам бажаємо!

ПРОВЕДЕННЯ КВК

Вчитель. Найкращі математики не сумують, добре вирішують завдання, допитливі, завжди живуть весело і дружно. Починаємо КВК.
 Конкурс I. «Розминка»
1.Результат дії ділення:
а) сума;
б) добуток;
в) частка;
г) різниця.
2. Якщо до різниці додати від’ємник, то отримаємо:
а) суму;
б) зменшуване;
в)частку;
г)добуток.
3. 5 дм – це:
а) 100см;
б) 50 см;
в) 500см;
г) 10 см.
4. Щоб збільшити число у декілька раз, треба виконати дію:
а) додавання;
б) віднімання;
в) множення;
г) ділення.
5.   5 десятків, 6 одиниць – це число:
а)53;
б) 56;
в) 36;
г) 50
9.У скільки разів 45 більше від 5?
            а) у 9 разів;
            б) у 6 разів;
            в) у 3 рази;
            г) у 7 разів.
Конкурс II. «Рахунковий»

1 команда 
260000 : 10          720 : 9 – 20      
 180 х 100            33 х 2 + 34    

2 команда
350000 : 10         630 : 9 - 30    
 230 х 100           44 х 2 + 12       
3 команда 
180000 : 10          810 : 9 - 40   
540 х 100             22 х 3 + 34      

Конкурс III. «Рівняльний»

1 команда
 84 – Х = 38           72 : Х = 12           
 2 команда
92 –Х = 44            78 : Х = 13       
 3 команда
 75 – Х = 29            96 : Х = 12      

   Конкурс IV. «Логічний»
                  Колективна робота
1 команда
1.У кімнаті в кожному кутку сиділо по одному коту і кожний з цих котів бачив ще трьох котів. Скільки котів сиділо у кімнаті?  (4 коти)
 2.Дві жінки йшли з села до міста. Назустріч їм ішли ще 5 жінок. Скільки всього жінок йшло до міста? (2 жінки)
 3.Що важче – кілограм пуху чи кілограм заліза? (однакові)
 4.Біля будинку ростуть дві липи, дві яблуні, дві сливи. Скільки фруктових дерев росте біля будинку? (4 дерева)
  2 команда
1.Скільки горошин можуть увійти у склянку? (горошини не ходять)
 2. Під яким кущем сидить заєць під час дощу? (під мокрим)
 3.  Яких каменів немає у річці? (сухих)
4. Мене звати Юрко. У моєї рідної сестри лише один брат. Як його звати? (Юрко)
 3 команда
1.Петрикові батьки мають троє дітей. Першу дитину звуть Андрієм, другу – Олегом. Як звати третю Дитину? (Петрик)
 2.Термометр показує три градуси морозу. Скільки градусів покажуть два такі термометри? (три градуси)
 3. Два плюс два помножити на два. Скільки буде? Ні, не 8, подумай ще. (6)
 4. У коморі було 8 мішків борошна. На кожному мішку сиділо по дві миші. До комори зайшов чоловік із собакою. Скільки ніг стало у коморі? (дві, у тварин лапи)
 Конкурс V. «Капітанський»
 Вчитель.
Ну-ка, наші капітани, виходьте-но на ринг.
Ми подивимося, хто з вас зможе виграти вмить.
 1 команда
  - Полічити до 30. Замість чисел, що діляться на 4 сказати «знаю».
  2 команда
   - Полічити до 30. Замість чисел, що діляться на 3 сказати «знаю».
 3 команда
 - Полічи до 30. Замість чисел, що діляться на 5 сказати «знаю».

Конкурс VI. «Відгадай слово»
1-а команда.                                  2-а команда.                            3-а команда
с 3 ж — стриж
7 ' я — сім'я                            
       3 зуб — тризуб                          р1а — родина                            
ві 3 ла — вітрила                      
   40 а — сорока                      100 лиця — столиця                                                                                                пі 2 л — підвал                    ві 3 на -- вітрина

 Конкурс VII. ФАНТАЗІЯ
За допомогою цифр намалювати тварину, птаха чи людину.
Конкурс VIII. «Загадкові кружечки». ( Для групи підтримки)
(Завдання на розвиток критичного мислення)
Подумайте та покажіть, як можна з фігури, що зліва, одержати фігуру, що справа, переміщуючи лише три кружечки.

Конкурс VIII.   Розв'яжи приклади та дізнайся хто переміг.


б
82 – 4 ∙ 9
46
р
70 +45: 5
79
    

у
4 ∙ (2 ∙ 3)
24
д
5∙5 + 4 ∙7
53


ж
42 + 34
76
а
21- 9 : 3
18

53
79
24
76
46
18
д
р
у
ж
б
а



  ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ КВН
 Усі команди добре грали,
Хоч без досвіду гравці,
Відповіді показали,
Що всі учні молодці!

З хвилиною – хвилина, гра пройшла, неначе мить!
Покажіть, мерщій рахунок:
Хто сьогодні переміг?

ВИСТУП ЖУРІ
( В.Шаїнський “Пісня дружби» на мотив пісні « Голубой вагон»).

 Ми з вами, сподіваюсь,
Зустрінемось не раз
До зустрічі! Приходьте!
Наш КВК чекає вас!

















.   Розв'яжи приклади та дізнайся хто переміг.



82 – 4 ∙ 9


70 +45: 5

    


4 ∙ (2 ∙ 3)


5∙5 + 4 ∙7




42 + 34


21- 9 : 3


53
79
24
76
46
18
д
р
у
ж
б
а













Коментарі

Популярні дописи з цього блогу